Як дятел працює головою

Можливо, в майбутньому експерти, що розслідують причини аварії літака і розшифровують дані чорного ящика, не раз добрим словом згадають про золотолобом дятла ( Melanerpes aurifons). Чому? Вся справа в амортизаторі, який створили вчені, натхненні здатністю дятлів витримувати різке гальмування. Дослідники вирішили знайти штучні аналоги, щоб створити механічну систему амортизації, яка захищала б мікроелектроніку, подвергающуюся великим силовим навантаженням. Для імітації опору деформації дзьоба дятла вони використовували металевий амортизатор у вигляді циліндра.

Здатність Гиоїд розподіляти механічні навантаження імітувалася шаром гуми, вкладеним в циліндр. Функцію черепа і спинномозкової рідини виконував шар з алюмінію. Виброустойчивость губчастої кістки відтворювалася за допомогою щільно упакованих скляних порожніх кульок діаметром 1 мм Для випробування своєї системи вчені помістили її в кулю і з газового рушниці вистрілили по товстій алюмінієвій стіні. І що ж вони виявили? Їх система захистила електроніку всередині капсули від удару силою до 60000 g. Сучасні чорні ящики здатні витримувати удари не більше 1000 g.

Крім можливої ролі в захисті електронної начинки чорних ящиків, такий амортизатор може бути корисний при створенні бетонобійних бомб, а також в якості щита для космічних кораблів від зіткнень з мікрометеоритами і космічним сміттям. Його також можна використовувати для захисту електроніки в автомобілях і при створенні захисних засобів для спортсменів- мотоциклістів . Маркс П. / / New Scientist. Posted on newscientist. com February 4, 2011, accessed February 11, 201
1.

Як дятел працює головою

Прочитати статтю повністю.


Share →